İLAHİ DİNLE
www.ilahiidinle.com

 
 h (rize) ,   sev beni seveyim seni...          |         
26 Nisan 2019 Cuma   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş,

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığını ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında bulunduğu Van’da Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığını ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında bulunduğu Van’da Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığını ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı Kolordu Komutanlığına gelirken Korgeneral Salih Karataş karşıladı. Başkan Erbaş, burada Mehmetçik Camiinde askere ikindi namazını kıldırdı.

Namazdan sonra cami çıkışında Korgeneral Karataş’a teşekkür eden Başkan Erbaş, “Vatan, millet, bayrak ve ezan için gece gündüz nöbet başındasınız. Biz size dua ediyoruz. Cenab-ı Hakk yardımcınız olsun” dedi.

Ziyarette Başkan Erbaş’a Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Zeki Sayar ve Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas eşlik etti.

----------------------------------------------------------------------------

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Van’da

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” programları kapsamında beraberindeki heyetle Van’a gitti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "İl Buluşmaları" programı kapsamında Vana gitti. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın ilk durağı Van Valiliği oldu.

Vali Murat Zorluoğlunu makamında ziyaret eden Başkan Erbaş, burada yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığının illerdeki temsilcisi müftülüklerin valiliklerle kurduğu iş birliğinin önemine değinerek, valilerin başkanlığında din hizmetlerin yürütülmesinin büyük bir bahtiyarlık olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen "İl Buluşmaları" programını ramazan ayında daha da yoğunlaştırdıklarını ifade eden Başkan Erbaş, şöyle konuştu:

"Bu yıl ramazan ayı münasebetiyle israfla mücadele konusunu belirledik. Komisyonlar halinde arkadaşlarımız, hocalarımız 81 ilin tamamını israfla mücadele konusunda bilgilendirme toplantıları yaparak dolaştılar. Biz de imkanlar nispetinde hem ramazan temasını işleme noktasında hem de kardeşlerimizle, vatandaşlarımızla buluşma, onlarla meselelerimizi istişare etme noktasında il ziyaretleri yapıyoruz."

Başkan Erbaş, beraberindeki heyetle birlikte ilde irşat çalışmalarını yapacaklarını belirterek, “ teravih namazından önce vaaz, sohbet irşat programları yapacağız. Heyetimiz çeşitli camilerde irşat çalışmalarından bulunacaklar. Tüm görevlilerimizle toplantılar yapacağız. Vatandaşlarımızla buluşmalarımız olacak” dedi

Ramazanın başlı başına bereket, Kuran-ı Kerim, kardeşlik, muhabbet ve teravih ayı olduğunu anlatan Başkan Erbaş, "Ramazan, imsak, iftar, sahur her yönüyle 11 ayın sultanıdır. 11 ayın sultanının hiç olmazsa iki gününü Vanda geçirmek bizim için büyük bir bahtiyarlıktır" diye konuştu.

Vali Zorluoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Başkanımız burada kaldıkları süre içerisinde ilimizin manevi hayatına ve insanlarımızın kalplerine yüreklerine dokunacak çok önemli faaliyetler icra edecekler" dedi.

Ziyarette Başkan Erbaş’a Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Zeki Sayar ve Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas eşlik etti.

------------------------------------------------------------------

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Vanlılarla iftar sofrasında buluştu

Van’da vatandaşlarla iftar sofrasında bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Ramazan ayı birçok vesileyle Müslümanları nasıl bir araya getiriyorsa ramazandan sonraki aylarda da bu birliğin devam etmesi gerekiyor” dedi.

 

 
Tarih       : 13 Haziran 2018
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur