İLAHİ DİNLE
www.ilahiidinle.com

 
 h (rize) ,   sev beni seveyim seni...          |         
25 Mayıs 2019 Cumartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Türkiye'nin her yerinde ve Gelibolu'da Yaz Kur'an Kursu Hazırlıkları

 

Türkiye'nin her yerinde ve Gelibolu'da Yaz Kur'an Kursu Hazırlıkları Gelibolu Müftülüğü, okulların tatile girmesine az bir zaman kala Yaz Kur'an Kursları çalışmalarına hız verdi.

Türkiyenin her yerinde ve Geliboluda Yaz Kuran Kursu Hazırlıkları Gelibolu Müftülüğü, okulların tatile girmesine az bir zaman kala Yaz Kuran Kursları çalışmalarına hız verdi.

 

Ülke genelinde olduğu gibi Geliboluda da açılacak ve 25 Haziran 2018 Pazartesi günü başlayacak olan Yaz Kuran Kurslarının, alfabe öğrenme, Kuran-ı Kerimi okumaya başlama ve geliştirme şeklinde iki kur olarak tespit edildiğini ifade eden Gelibolu İlçe Müftüsü Dr. İbrahim Özler; öğrenci velileri tarafından bir dilekçe ile çocuklarının söz konusu kurslara katılmalarının sağlanabileceğini söyledi.

 

Kuran-ı Kerimin Allah kelamı olduğunu vurgulayan Müftü Özler; Kuran-ı Kerim öyle bir kitaptır ki, içimizi dışımızı aydınlatan bir ışık, kalplerimize ibretleri ve hikmetleri yağdıran bir nasihat, maddi ve manevi hastalıklarımıza şifa, huzur ve saadet kaynağıdır.

Kuran öğretimi, hem öğrenen, hem de öğrenen için ayrı ayrı fazilet değeri taşımaktadır. Peygamberimiz Hz. Muhammet (s.a.v.) bir hadisinde şöyle buyurmuştur; Sizin en hayırlınız,

Kuran-ı Kerimi öğrenen ve öğreteninizdir. Böyle bir yüce kitabı çocuklarımıza öğretmek, biz anne ve babaların üzerine düşen önemli görevlerden birisidir.

Onun için çocuklarımızı yaz Kuran kurslarına göndererek, onların o aydınlık yolda yürümelerini sağlayalım dedi. Ayrıca bu yıl kurslara devam edecek öğrencilere çeşitli etkinlikler yaptırılacağını ve değişik hediyeler verileceğini belirten Müftü Özler, kurs sonunda da tüm öğrencilerin katılacağı bir yarışma düzenleneceğini ve başarılı öğrencilerin ödüllendirileceği müjdesini verdi.

 
Tarih       : 13 Haziran 2018
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur